Ćwiczenia na cieśń nadgarstka – profesjonalna rehabilitacja

Zespół cieśni nadgarstka jest schorzeniem coraz powszechniej występującym w obecnym świecie. Jego pierwsze objawy często są bagatelizowane, co niestety skutkuje pogłębieniem się choroby i nasileniem bólu. Aby tego uniknąć, należy udać się do specjalisty, jak i wykonywać wskazane ćwiczenia na cieśń nadgarstka. Czym się one charakteryzują? Czy jest możliwe całkowite wyleczenie?

  1. Zespół cieśni nadgarstka – podstawowe informacje.
  2. Ćwiczenia na cieśń nadgarstka – rehabilitacja.
  3. Regularne ćwiczenia i specjalistyczna pomoc.

Choć zespół cieśni nadgarstka znany jest od dawna, dopiero w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat odnotowuje się sporo przypadków tej choroby. Co istotne, jeśli zostanie postawiona diagnoza na wczesnym etapie i następnie rozpoczęta rehabilitacja, możliwe jest całkowite wyleczenie bez operacji cieśni nadgarstka. Dlatego też podejrzewając u siebie wystąpienie tej choroby, niezwłocznie udajmy się do renomowanego specjalisty, jak np. crs clinic.

Zespół cieśni nadgarstka – podstawowe informacje

Jak rozpoznać, że ból nadgarstka, z którym się zmagamy, jest to akurat zespół jego cieśni, a nie chwilowa kontuzja? Otóż pewność uzyskamy dopiero po konsultacji ze specjalistą, jednak istnieją okoliczności sprzyjające schorzeniu. Najczęściej zapadają na nie kobiety po 50. roku życia, które wykonują pracę biurową lub fizyczną (obciążającą nadgarstek).

Przyczyną bólu jest zwiększone ciśnienie w kanale nadgarstka, bezpośrednio wpływające na nerw pośrodkowy.

Ćwiczenia na cieśń nadgarstka – rehabilitacja

Pacjenci powszechnie zastanawiają się, czy warto leczyć zespół cieśni nadgarstka. Otóż nie zapominajmy, że jest to choroba postępująca. Nie podejmując żadnych kroków, ból będzie się jedynie nasilał, a finalnie nie obejdzie się bez operacji.

Co ważne, ćwiczenia na cieśń nadgarstka są skuteczne na początkowym etapie choroby. Z kolei program ściśle dostosowuje się do pacjenta: brane są pod uwagę zarówno aktualne wyniki badań, jak i bieżący ucisk nerwu pośrodkowego. Nigdy nie podejmujmy działania samodzielnie, nie chcąc sobie dodatkowo zaszkodzić.

Regularne ćwiczenia i specjalistyczna pomoc

Aby uniknąć operacji zespołu cieśni nadgarstka, nie bagatelizujmy pierwszych objawów choroby. Znajdując się w wieku podwyższonego ryzyka oraz wykonując pracę sprzyjającą rozwojowi schorzenia, wsłuchujmy się w sygnały, jakie daje nam własne ciało. Jest to najlepszy sposób, żeby szybko i trafnie zdiagnozować cieśń nadgarstka.

Profesjonalny fizjoterapeuta przygotuje zestaw ćwiczeń na cieśń nadgarstka, które należy sumiennie wykonywać, jednocześnie nie rezygnując z dalszych konsultacji.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz